Ahojky,
vítejte na blogu o twilight sáze,
které je tento blog věnován
blog vede slovenka Nikka a češka Helouš
takže je to taková mezinárodní spolupráce
a vy můžete
vidět jestli je to společné úsilí dobré nebo ne
♥ Chceš být naše SB???♦ Reklamky sem!!

Carlisle Cullen ( životopis)

31. května 2009 v 11:25 | Nikki (SK) Helouš (ČR) |  ♣Carlisle CullenŽIVOTOPIS CARLISLEA VE DVOU JAZYCÍCH


Stal som sa upírom niekedy po roku 1663 keď som mal 23 rokov. Môj otec bol pastor v Londýne a usporadúval hony na všetko neľudské - čarodejnice, upírov, vlkodlakov. Keď som dospel, prevzal som po otcovi túto prácu a nastražil som pascu - keď som ale narazil na upíra, ten namiesto úteku ihneď zaútočil - pohryzol ma a zabil ostatných. Vedel som, že nemôžem ísť domov a bol som sebou tak zhnusený, že som sa snažil zabiť. Nakoniec som zistil, že môžem prežiť na zvieracej krvi a sám som si prísahal, že nikdy nebudem loviť ľudí. Postupom času se mi podarilo vybudovať si imunitu proti vôni ľudskej krvi a dokonca som sa stal výbornym doktorom.
Nejaký čas som pobudol s vodcami Volturi, ale Aro, Marcus a Caius se ma márne snažili odradiť od mojej "diéty" a tak som odišiel. Potom, ako som premenil Edwarda, stretol som druhýkrát vo svojom živote ľudskú ženu Esme, ktorá sa pokúšala o samovraždu. Rozhodol som sa zachrániť ju a premenil som ju. Zamilovali sme sa do sebe a stali sme sa nerozlučnými. Po čase som zmenil Rosaliu a chcel som, aby bola pre Edwarda tým, čo byla Esme pre mňa. Ale nestalo sa tak a nakonec som zmenil aj Emmeta, ktorého priniesla Rosalie, pretože zomieral po napadnutí medveďom.

ČESKÁ ČÁST ŽIVOTOPISU:

Celé jméno: Carlisle Cullen
přezdívka: Carlisle,Stregoni Benefici
Původně pochází z: Londýn, Anglie
Datum narození: čtyřicátá léta sedmnáctého století
Datum přeměny na upíra: po roce 1663
věk: navždy je mu 23 let
Výška: 188 cm
Barva vlasů: Blond
Barva očí: upírská zlatá/černá
Fyzická popis: Velmi pohledný, jako filmová hvězda
Stav: Upír
Povolání: doktor medicíny
Výjimečné nadání: soucit
Jeho láska: Esme Cullen
Rodinní příslušníci: Oženěn za Esme. Považuje Edwarda, Rose, Emmetta, Alici a Jaspera jako své "děti."
Příčina přeměny: bezejmenná
Koníčky: medicína - může lehce odolat lákadlu lidské krve
Auto: černý Mercedes S55 AMG

Osobní historie: Syn anglikánského pastora, Carlisle byl vychován za časů náboženského pronásledování. Jeho otec vedl hony na čarodějnice, vlkodlaky a upíry všechno jménem vymícení zla na světě. Když jeho otec zestárl, Carlisle byl pověřen vedením pronásledovacími raziemi. Carlisle nebyl tak nadšený zabíjením jako byl jeho otec, ale on byl dostatečně chytrý, aby odhalil skupinu skutečných upírů, kteří žili v městských kanálech. Nachystal past na upíry a jednoho vyslídil. Carlisle si myslí, že ten upír měl příliš velký hlad, aby utekl, vědomě se rozhodl zaútočit. Upír se vrhl na Carlislea a nechal ho krvácejícího na ulici, poté zabil dva muže a třetího si odtáhl s sebou.

Věděl, jak bude reagovat jeho otec, Carlisle se doplazil do sklepa a na tři dny přeměny se zahrabal do hnijících brambor. Když se vynořil, byl upírem. Zezačátku se snažil sebe zničit, skákal z velkých výšek nebo se snažil utopit v oceánu. Nějak byl tak zhnusený tím, čím se stal, že odolal tomu, aby se nekrmil lidmi. Dokonce se snažil zabít se vyhladověním. Nakonec žízeň byla příliš silná a on zaútočil na stádo jelenů. Uvědomil si, že může udržet život žitím z krve zvířat a byl mnohem lidštější, než kdyby vzal život člověku. V průběhu dvou století rozvinul více méně odolnost vůči lidské krvi a mohl se stát doktorem.

Carlisle studoval v Itálii, když se setkal se skupinou upírů jmenujících se Volturiovi, kteří vypadali civilizovanější a vzdělanější, než tamti, které dobře znal z Anglie. Aro, Marcus aCais byly tři upíři, kteří inspirovali některá díla Solimena. Třebaže byli kultivovaní, neustávali ve snažení se přesvědčit Carlislea, aby pil z lidí. Přirozeně, on odmítl..

V roce 1911 pracoval v Columbusu, Ohiu, kde ošetřoval šťastnou a krásnou mladou dívku jménem Esme Plattová kvůli zlomené noze. Krátce nato, se přesunul do Chicaga. Strávil v Chicagu několik let a blížil se ke konci svého vymezeného času. (Podívej, způsobem jakým žil, může obvykle zůstat na jednom místě, dokud si lidé myslí, že je mu kolem 35 let, potom musí odejít). Ve městě propuknula chřipková epidemie a Carlisle našel sám sebe v ošetřování Edwarda, který právě ztratil oba své rodiče a byl na pokraji smrti. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala, že "ví", že by ho Carlisle mohl zvláštním způsobem zachránit a poprosila ho, aby to udělal. Carlisle jednal podle pocitu osamělosti a přeměnil Edwarda.

Ta dvojice se přestěhovala do severního Wisconsinu kde, v roce 1921, znovu ošetřoval Esme. Tentokrát její zranění pocházelo z neúspěšného pokusu o sebevraždu. Pamatoval si ji už zdřívějška a cítil zármutek nad obratem, jaký vzal její život, a tak Carlisle přeměnil Esme, aby ji zachránil. Ty dva se do sebe zamilovali a uzavřeli zákonný sňatek. (znovu, jen jedenkrát) Carlisle potom našel a přeměnil Rosalii se záměrem, aby se stala družkou pro Edwarda, ale to se nestalo. Carlisle pak přeměnil Emmetta, poté co ho Rosalie našla pokousaného od medvěda. Ačkoli nepřeměnila Alici a Jaspera, přijal je jako součást rodiny, když k němu přišli.

Okolo roku 1936 se Carlisle se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiáni, kteří měli schopnost přeměnit se ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.

Rodina se vrátila do Forks ve Washingtonu po pobytu v Aljašce. Na začátku Stmívání tam žili dva roky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která knižka ze twilight ságy sa vám nejvíce líbí

Stmívání 17.8% (8)
Nový měsíc 6.7% (3)
Zatmění 26.7% (12)
Rozbřesk 8.9% (4)
Nečetl sem je 4.4% (2)
všetky sú super 35.6% (16)

Komentáře

1 Alis Alis | Web | 31. května 2009 v 16:27 | Reagovat

obA životáky jsOU skVělý..×)

2 ninka ninka | Web | 31. května 2009 v 20:31 | Reagovat

takeho ocinka mať:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama