Ahojky,
vítejte na blogu o twilight sáze,
které je tento blog věnován
blog vede slovenka Nikka a češka Helouš
takže je to taková mezinárodní spolupráce
a vy můžete
vidět jestli je to společné úsilí dobré nebo ne
♥ Chceš být naše SB???♦ Reklamky sem!!

Edward Cullen (životopis)

31. května 2009 v 17:18 | Nikki (SK) Helouš (ČR) |  ♣Emmett Cullen


ŽIVOTOPIS EDWARDA VE DVOU JAZYCÍCH

SLOVENSKÁ ČÁST ŽIVOTOPISU:

Celé meno: Edward Anthony Masen

Dátum narodenia: 20. júna 1901
Dátum premeny: 1918
Vek:17
Pôvodne bydilsiko: Chicago
Barva vlasov: orange
Barva očí: zlatá/čierna

Výška: 1,88 m

Fyzický popis: krásny, silný, odolný, rýchly a ohybný, jeho hlas a vôňa je pre opačné pohlavie očarujúca
Charakteristický rys:čítať myšlienky všetkým ľuďom
Čo robí:v súčastnosti študuje vo Forks.

Manželka:Bella

Súrodenci:Rosalie a Jasper Hale , Emmett a Alice Cullenovi.

Záľuby: hudba a auta

jeho príbeh:Edward Cullen vlastným menom Edward Anthony Masen sa narodil 20. júna v roku 1901 v Chicagu v štáte Illinois, a je už viac než sto rokov zavretý vo svojom 17-ročnom chlapčenskom tele. V roku 1918 vtedy 17 ročný Edward bol ťažko chorý, umieral na španielsku chrípku. V rokoch 1918-1920 na epidémiu zvanú španielska chrípka ochorelo na celom svete 500 miliónov ľudí a takmer 50 miliónov ľudí na túto epidémiu zomrelo, je to najtragickejšia epidémia v dejinách ľudstva. Edward však na španielsku chrípku nakoniec nezomrel, vďaka tomu že Doktor Carlisle Cullen, na prosby Edwardovej mamy, premenil Edwarda na upíra a dal mu tak nesmrteľnosť.

Edwardova špeciálna upírska schopnosť mu umožňuje čítať myšlienky všetkým ľuďom. Výnimkou sú myšlienky Belly Swan, tie nedokáže čítať potom ako sa do Belly zamiluje. Edward miluje Bellu, bojí sa však, že by ju ako upír mohol nechtiac zabiť, miluje ju tak veľmi, že sa rozhodne radšej odísť z mestečka, aby nemohol Belle ublížiť. Keď odíde, musí sa vrátiť, pretože bez Belly nedokáže žiť...

Edward je . Proste dokonalý chalan. Ako všetci upíri nemusí dýchať, nemusí jesť normálne jedlo, nepotrebuje spánok. Je veľmi rýchly, dokáže predbehnúť ostatných upírov, dokáže čítať myšlienky iným ľuďom. Má elegantné spôsoby a rozpráva secésnou rečou zo začiatku 20. storočia.

ČESKÁ ČÁST ŽIVOTOPISU:

Celé jméno: Edward Anthony Masen Cullen
Přezdívka: Edward
Původně pochází z: Chicaga, Illinois
Datum narození: 20. června, 1901
Datum přeměny na upíra: rok 1918
Věk: navždy je mu 17 let
Výška: 188 cm
Barva vlasů: bronzová
Barva očí: původně zelená, teď zlatá/černá
Jeho popis: vysoký a hubený. Chlapecký vzhled. Rozcuchané vlasy.
Jeho stav: upír
Co dělá: stejně jako jeho nevlastní sourozenci studuje na Střední škole ve Forks
Výjimečné nadání: čtenář myšlenek
Jeho láska: Isabella Swan
Sourozenci: Alice a Emmett Cullenovi ,Rosalie a Jasper Haleovi
Rodina: původně syn Edwarda a Elizabeth Masenových - adoptivní syn Carlislea a Esme Cullenových
Kdo ho přeměnil: Carlisle Cullen
Koníčky: sbírání aut, hra na klavír.
Auto: stříbrné Volvo S60R, stříbrný Aston Martin V12

Osobní historie: Edwardův lidský život v Chicagu byl velmi šťastný a klidný. Jeho rodiče byli přiměřeně bohatí, protože jeho otec byl úspěšný právník. Největším trápením v matčině životě byla skutečnost, že zuřila Světová válka a Edward byl pouze rok vzdálen od odvodu, který byl v srpnu 1918 snížen na věk 18 let.

Během září téhož roku udeřila chřipková epidemie, vyžádala si život obou Edwardových rodičů a málem také vzala jeho vlastní. Jeho ošetřujícím lékařem byl Carlisle Cullen, který ho zachránil tak, že jej přeměnil v upíra. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala jako že "ví", že Carlisle by ho zvláštním způsobem mohl zachránit a poprosila ho, aby to udělal.

Od té doby, Edward vystupoval jako Carlisleův adoptivní syn, než se jeho rodina rozrostla do své současné velikosti. Dvakrát studoval na lékařské fakultě, ale nevykonával ji v praxi. Miluje, rychlou jízdu autem, a jako koníčka má sbírání aut.

Od roku 1927 až do roku 1931 měl Edward záchvat rebélie a na několik let sám od sebe opustil Carlislea a Esme Cullenovi. Usoudil, že může vysávat lidi, pokud byli skutečně ztělesněním zla. Využíval svou zvláštní schopnost, aby se vyvaroval nevinnému. Po nějakém čase už nedokázal "uniknout dluhu takového množství ukradnutých lidských životů, nehledě na to, jak omluvitelných" a proto se vrátil ke Carlisleovi a Esme, kteří ho zpátky přivítali s otevřenou náručí.

Okolo roku 1936 se Edward se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiány, kteří měli schopnost se přeměnit ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.

V roce 2003 se Cullenovi vrátili do Forks. Potom v roce 2005 Edward potkal Isabellu Swanovou. Její krev pro něj "zpívala" a on se do ní šíleně zamiloval. Brzy přišla na jeho tajemství a přijala jej jako upíra. Navzdory nesčetným překážkám se do sebe zamilovali. Když se Bella stala obětí upíra-stopaře jménem James, Edward byl donucen napít se její krve, aby zastavil jed šířící se po jejím těle.

Edward zůstal s Bellou do její katastrofální oslavy osmnáctin, kde byl donucen přehodnotit budoucnost jejího života s ním. Rozhodne se, že pro Bellu bude lepší, když bude žít normální život bez něj a opustí sám se svou rodinou Forks. Čas tráví sledováním Victorii všude kolem jihu Spojených států a dokonce se odváží do Mexika a Jižní Ameriky, když mu řeknou, že je Bella mrtvá, jede do Itálie s úmyslem spáchat sebevraždu. Bella a Alice přijedou včas, aby ho zastavili. On přesvědčí Volturiovi, aby je všechny nechali vrátit se do Forks s příslibem, že se Bella stane upírem.

Návratem do Forks se myslí návrat k normální rutině mezi Edwardem a Bellou. On souhlasí s přeměnou Belly, pokud se za Edwarda provdá. Tehdy je upozorněn Jacobem Blackem, že smlouva říká, že má upír zakázáno kousnout člověka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která knižka ze twilight ságy sa vám nejvíce líbí

Stmívání 17.8% (8)
Nový měsíc 6.7% (3)
Zatmění 26.7% (12)
Rozbřesk 8.9% (4)
Nečetl sem je 4.4% (2)
všetky sú super 35.6% (16)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama