Ahojky,
vítejte na blogu o twilight sáze,
které je tento blog věnován
blog vede slovenka Nikka a češka Helouš
takže je to taková mezinárodní spolupráce
a vy můžete
vidět jestli je to společné úsilí dobré nebo ne
♥ Chceš být naše SB???♦ Reklamky sem!!

Twilight info

29. května 2009 v 10:20 | Nikki (SK) Helouš (ČR) |  ♣Twilight
Ahoj,
rozhodly jsme se, že vám sem dáme
info i knize Twilight
v konkrétním jazyce
tedy ve slovenštině a češtině

Ve slovenštině info:
Twilight je úžasný svetový fenomén spisovatelky Stephenie Meyer.
Prvá časť je písaná z Bellinej perspektívy
nieco o nej:
Bella Swan sa presťahuje z Phoenixu, Arizony do malého, upršaného mestečka Forks vo Washingtone potom, ako sa jej matka Renée znovu vydala a rozhodla sa sprevádzať svojho nového manžela, profesionálneho hráča baseballu, na jeho cestách. Bella sa bojí svojho nového života s otcom vo Forkse a obáva sa, že bude vo svojej novej škole outsiderom. Tu sa stretáva s krásnym a záhadným Edwardom Cullenom, ktorý sa od nej pokúša držať ďalej. Edward Bellu zachráni za neuveriteľných okolností pred istou smrťou pod kolesami dodávky a Bella začína tušiť, že Edward nie je obyčajný smrteľník. Po krátkom čase sa už nevládzu brániť vzájomnej príťažlivosti a vášnivo sa do seba zamilujú. Vyjde najavo, že Edward je upír, ktorý sa živí len krvou zvierat a Bellina krv ho podrobuje ťažkej skúške. Vo Forkse sa však objaví skupinka upírov, ktorí pijú ľudskú krv a Bella sa ocitne v smrteľnom nebezpečenstve...

zaujímavosti: bola vydaná v 40 jazykoch

v češtině info:

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.ZÁKLADNÍ INFO:
Tenhle příběh začíná tak jako spoustu jiných příběhů - obyčejně. Normální dívka jménem Isabella Swan se z rodinných důvodů stěhuje ze slunečného Phoenixu do malého, věčně deštivého městečka Forks ke svému otci, místnímu policejnímu řediteli. Snad žádné jiné místo na světě jí nepřipadá nudnější. Předem ví, že v nové škole bude platit za atrakci - noví studenti do Forks nepřicházejí moc často - a to jejímu nijak vysokému sebevědomí nepřidá. Navzdory svému očekávání její první den neprobíhá nijak hrozivě - potkává nové lidi, kteří jsou natěšení na novou studentku a ochotní ji rychle přijmout mezi sebe - pak ale pozná rodinu Cullenových. Navzdory tomu, že jsou všichni až nadpřirozeně krásní a mají všechny předpoklady k tomu být oblíbení, platí ve škole za outsidery a nikdo nedokáže přesně vysvětlit, proč se jim každý raději vyhýbá...VÝZNAM OBÁLKY:
Stephenie: "Jablko na obálce zobrazuje "zakázané ovoce".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký pár ze stmíváni se vám nejvíce líbí?

Alice a Jasper 59.3% (16)
Rosalie a Emmett 14.8% (4)
Edward a Bella 11.1% (3)
Carlisle a Esme 3.7% (1)
Všichni 11.1% (3)
Ani jeden 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama